Pişik Kremi Sivilce Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Pişik Kremi Sivilce Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pişik Kremi Sivilce, pişik kremleri son yıllarda sivilce ve akne sorunu olan kadınların kurtarıcısı olarak kullanmaya başladıkları yardımcı kozmetik grubu ürünlerinden olmuştur. Pişik temelde deri üstünde oluşan bir lezyondur ve bir hastalık olarak kabul edilmese de tedavi edilmez ise acı veren rahatsız edici bir durumdur. Bu sebeple pişik için kullanılan kremler genellikle içerik bakımından yoğun ve deri üzerindeki tüm lezyonları hedefleyen kuvvetli kremlerdir. Bu sebeple sadece pişik için değil farklı birçok amaç için de kullanımları mümkündür.

Pişik Kremi Sivilce İçin Kullanılır Mı

Pişik kremi özellikle bebekli evlerde eksik olmayan bir ilaçtır. Anneler bebeklerinin tenlerini korumak için kullandıkları bu ürünü son yıllarda kendileri için de kullanmanın yollarını keşfetmişlerdir. Özellikle son birkaç yıl içinde sosyal medya da ve anne çocuk bloglarında sıkça paylaşılan konulardan biri, pişik kreminin sivilce ve aknelere iyi geldiği yönünde olmuştur. Bu gibi haberleri sosyal medya ve bloglardan okuyan herkesin eczaneden koşarak pişik kremi alması ve kullanması çok da mantıklı değildir. Annelerin iyi bildiği bir konuda şudur ki bebek cildi kadar hassas bir bölge için kullanılan bir ürün elbette yetişkinler için de kullanılır fakat, her pişik kremi her cilde uygun değildir. Özellikle kuru ciltli olan kişiler için su bazlı olmayan pişik kremleri, deride dökülme, pullanma, kaşıntı yapabilir. Bu sebeple eczaneye başvurulduğunda pişik kremini hangi amaç için alındığı ve cilt tipi hakkında doğru bilgiler verilmelidir.

Pişik Kremi Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Pişik kremi sivilce ya da akne sorunu olan kadınlar için ya da cilt lekelerinden kurtulmak isten kadınlar için son yıllarda önemli bir tercih olmuştur. Pişik kremi sadece kızarıklık ya da cilt lekeleri için kullanılacaksa; iyi temizlenmiş cilt üzerine nemlendirici krem gibi uygulanabilir ya da sadece sorunlu bölge üzerine küçük bir miktar uygulanması yeterli olacaktır.

Pişik kremi eğer çok sorunlu akneli ve koyu renk akne izlerine sahip bir cilt üzerinde kullanılacak ise; gece yatmadan iyi temizlenmiş cilt üzerine kalın bir tabaka halinde maske gibi uygulanmalı ve sabah kalkınca ılık su ile yıkanmalıdır. Bu yöntem her gece değil haftada en fazla üç gece uygulanmalıdır.

Pişik kremi güneş lekelerinden kurtulmak ya da leke oluşumunu önlemek için de kullanılabilir fakat pişik kremi yoğun bir krem olduğu için dışarı çıkmadan hemen önce değil sabah erken saatlerde yüze sürülüp iyice emilmesini bekledikten sonra dışarı çıkmak daha iyidir. Aksi halde ciltte kusma yapabilir ve gün boyunca cilt yağlı bir görünüme sahip olabilir. Pişik kreminin üzerine makyaj yapılması önerilmez, krem yoğun olduğundan yüze uygulanan ten ürünleri maske etkisi yapabilir.

Pişik Kremi Sivilce Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer?

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Pişik Mantar Belirtileri ve Tedavisi

Pişik Mantar Belirtileri ve Tedavisi

Yenidoğan Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yenidoğan Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bebek Koltuk Altı Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Bebek Koltuk Altı Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Sebamed Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sebamed Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?