Büyüklerde Pişik Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Büyüklerde Pişik Nasıl Geçer?

Büyüklerde pişik nasıl geçer, İnsan vücudunda cinsel organların çevresi popo, kasık ve koltuk altı bölgelerinde derinin tahriş olması sebebiyle pişik denilen cilt problemi oluşmaktadır. Yetişkinlerde pişik probleminde tedavisinden önce koruyucu olmak daha ön planda olmalıdır. Pişikten korunmak için pişik oluşumuna müsait bölgelerin ve katlı yerlerin ayrılması gerekmektedir.

Büyüklerde pişik nasıl geçer
  • Hijyen, Pişik probleminde en önemli olan şey hijyendir. Pişiğe müsait olan kişilerin pişik oluşan bölgeleri düzenli olarak temiz ve kuru tutması önemlidir. Ayrıca vücudun kıvrım yerlerinin kuru tutulması gerekmektedir. O bölgeleri kuru tutmak için doğal pudralardan yararlanılabilir. Nemli ve ıslak olan bölgelerde pişik daha kolay oluşmaktadır
  • Giysiler, Pişiğe müsait bir cildiniz varsa pamuklu ilk çamaşırları tercih ediniz. Örneğin: Kilot, Çorap ve ilk çamaşırlarınızı pamuklu ve doğal malzemelerden tercih ediniz. Sentetik malzemelerden yapılmış ürünler teri çekmeyeceği için pişik oluşuna ortam hazırlar. O yüzden sentetik ürünleri kullanmayınız.
  • Kilo, Büyüklerde pişik problemi daha çok kilosu olan kişilerde görülmektedir. Kişi kilolu olduğu zaman büklüm ve kat yerleri daha fazlalaşır ve buna bağlı olarak aşırı kilodan dolayı terleme fazlalaşacağı için vücudun nem oranı artar. Kişinin kilosu fazlalaştıkça pişik olma oranı yükselir.
  • Yaş, Yaş ortalaması büyük olan kişilerde yaş ilerledikçe yer çekimi etkisiyle cilt aşağı doğru sarkacağı için birçok yerde pişik problemi ile karşılaşılır. Koltuk altı ve kasıklarda bacaklarda vücudun diğer yerlerinde hatta gıdı gibi bölgelerde bile pişiğe rastlanır. Özellikle yaşlı kişiler sık sık duş olarak pişik oluşumunun önüne geçebilirler.
Büyüklerde pişik tedavisi nasıl yapılır?

Büyüklerde pişik nasıl geçer sorusuna cevaben pişik önleyici kremler kullanarak tedavi edilebilir. Pişik oluşan bölgeyi sabunlu suyla temizlemek gerekir. Temizlenen bölgeyi temiz pamuklu bir bez yardımıyla kurulayın. Kurulanan bölgeye bir miktar pişik önleyici krem sürünüz akşamları günün başlangıcında düzenli olarak sürünüz. Büyüklerde pişik problemine pudra da iyi gelmektedir. Pişik oluşumunu engellemek pişiği tedavi etmekten daha kolaydır. Kısaca kilonuzu kontrol altında tutun, hijyene dikkat edin, vücudunuzu nemli bırakmayın ve pamuklu kuru tutan giysiler tercih edin.

Büyüklerde Pişik Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Erkeklerde Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde Pişik Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer?

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer?

Güncel

Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?