Garmastan Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Garmastan Pişik Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Garmastan pişik kremi; Garmastan kremin etken maddesi Gayazulen'dir. Garmastan kremi aslında doku ve organlardaki iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini engelleyen, yani mikrop öldüren ve gelişmelerini engelleyen bir ilaçtır. Çoğunlukla emzirme dönemlerinde meme ucu çatlaklar için kullanılan bir ilaç olmasına rağmen oluşan pişik gibi rahatsızlıklarda da rahatlıkla kullanılabilen bir kremdir. Deride oluşan enfeksiyon ve çatlak tedavilerinde çok kullanılan bu krem pişik gibi ter ve sürtünmeden kaynaklı tahriş olan ciltler içinde aktif olarak kullanılan bir kremdir.

Garmastan pişik kremi, kremin etken maddesine alerjisi olan kişilerin kullanmaları tehlikelidir. Alerjik reaksiyonları olan biri iseniz mutlaka ilacı kullanmadan önce hekime başvurmanızda fayda vardır. Kremin kullanılması esnasında elleriniz vasıtası ile ağzınıza ya da gözünüze temas ettirmekten kaçınınız. Temas etmesi halinde gözlerinizi ve ağzınızı bol su ile durulayarak mutlaka hekime görünmelisiniz. Krem pişik için kullanılırken sürüldükten belli bir süre sonra kalıntıları olacağından kuruyan kremin mutlaka ılık su ile temizlenmesi gerekir. Ayrıca meme ucu çatlakları içinde kullanılan bu kremi yine aynı şekilde emzirmeden önce ve emzirdikten sonra uygulayınız ve kuruması ile kremi ılık su ile yıkayınız. Garmastan kremi ne için kullanırsanız kullanın ilacın kuruması ile ılık suyla yıkanması gerekir. Burada önemli olan ilacın uygulandığı yere çok ince bir tabaka şeklinde sürülmesidir.

Garmastan pişik kremininkullanımı

Cildinizde tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, tüy dökücüler, sert şampuanlar, saç boyası ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız. Garmastan pişik kreminin kullanım şekli doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde yapılması gerekir. Pişik olan bölgeye ince bir tabaka oluşacak şekilde ve tahriş olmayan bölgeye taşırmayacak şekilde uygulanması gerekir. Günde iki kereden fazla kullanılmaması gerekir.

Garmastan pişik kremi yan etkileri nelerdir?
  • Kurdeşen,
  • Karın ağrısı,
  • Nefes almada güçlük,
  • Ağızda, dilde, dudaklarda ve boğazda şişlik gibi yan etkileri vardır. Her ilacın olası yan etkilerinin dışında ciddi bir yan etkisi yoktur.
Garmastan pişik kreminin kullanımı hem kolay hem de dikkat gerektirir. Tahriş olan yerin yani pişiğin dışına taşırmadan sürülmesi gerekir. Aksi taktirde ciltte sorun bulunmayan yerlerde de tedaviye gereklilik oluşabilir.

Sağlıkla kalın.

Garmastan Pişik Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni